Ерейментау қаласының "Бөгенбай батыр атындағы мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ерейментау қаласының "Бөгенбай батыр атындағы мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Біздің әлеуметтік желілер

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Логарифмнің қасиеттері

Тақырыбы:

Логарифмнің қасиеттері

Күні,айы:15.01.2020

Мұғалімнің аты-жөні:  Л.Омарова

 

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Логарифм ұғымын меңгеру және оны қолдана білу;

Логарифм анықтамасы мен қасиеттеріне негізге ала отырып, қарапайым логарифмдік теңдеулерді шешу алгоритмін білу

Тепе-тең түрлендірулерді білу;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

 Тепе-тең түрлендірулерді орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Логарифм анықтамасы мен қасиеттеріне негізге ала отырып, қарапайым логарифмдік теңдеулерді шешу алгоритмін біліп қолдану.

Кейбір оқушылар:

Логарифм анықтамасы мен қасиеттерін негізге ала отырып, логарифмдік теңдеулерді  шешу.

Бағалау критерийлері

Логарифмдік қасиеттерді пайдаланып тепе-тең түрлендірулерді орындайды.

Логарифм анықтамасы мен қасиеттеріне негізге ала отырып, қарапайым логарифмдік теңдеулерді шешу алгоритмін біледі.

Логарифм анықтамасы мен қасиеттерін негізге ала отырып, логарифмдік теңдеулерді  шешеді.

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

-Логарифм

-Дәреже көрсеткіші  

-Негізгі түрлендірулер

-Логарифм қасиеттері

-Логарифмдік тепе-теңдіктер

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

- Негізі а болатын в санының логарифмі

-  logав=х-негізі а болатын в санының логарифмі х-ке тең

Құндылықтар

Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет, азаматтық жауапкершілік

АКТ дағдысын қолдану

Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды  демонстрациялауға қолданылады.

Пәнаралық байланыс

Физика ,астрономия,химия

                                                                      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

(МК)

1.Амандасу,оқушылар бір-бірінің қолын алып сәттілік тлейді

2. «Көңіл қалауы»  /кім-кіммен отырғысы келсе сонымен отырады/

3.Үй тапсырмасын тексеру,ауызша.

3.Қайталау /әр топқа таратылады,топпен жұмыс/

  1.  a^{log_{a}b}=b                                     а)дұрыс    ә)бұрыс
  2. log_{a}a=1                                            а)дұрыс    ә)бұрыс
  3. log_{a}1=0                                            а)дұрыс    ә)бұрыс
  4. log_{a}{(bc)}=log_{a}b+log_{a}c                а)дұрыс    ә)бұрыс
  5. log_{a}{(b/c)}=log_{a}b-log_{a}c                 а)дұрыс    ә)бұрыс
  6. log_{a}b^n=nlog_{a}b                                а)дұрыс    ә)бұрыс
  7.  log_{a}b^n=nlog_{a}b                               а)дұрыс    ә)бұрыс
  8. log_{a^k}b={1/k}log_{a}b                                а)дұрыс    ә)бұрыс
  9. log_{a^n}b^n=log_{a}b                                  а)дұрыс    ә)бұрыс

Әр топ бірін-бірі тексереді,дұрыс жауапқа 1 балл

 

 

Сабақтың ортасы (6-35 минут)

(МК,Ұ)

«Миға шабуыл» /әр топқа әр түрлі есептер беріледі,олар топ болып шығарады да басқа топқа барып түсіндіреді/

І топқа №247 (1), І топқа №243 (2), І топқа №243 (3) , І топқа №243 (4)

Дескриптор:

  • Дәрежеге шығаруды біледі .
  • Логарифнің негізгі тепе-теңдігін қолданады

 

Бағалау:

«+»; «-»; «?» әдісі

Білім алушылар берілген тапсырма бойынша пікірлерін білдіреді.

« Жұптық жұмыс»:  

№242,№248 (1,3)

Дескриптор:

  • Логарифнің қасиеттерін қолдана біледі .
  • Салыстырады

Өз тобымен талдайды,дұрыс жауабын беремін

«Жеке жұмыс»

№253(2) ,№239 (2,5)

Дескриптор:

  • Дәрежеге шығаруды біледі .
  • Логарифнің негізгі тепе-теңдігін қолданады
  • Логарифнің анықтамасы бойынша белгісізді табады

Бірінші жұбымен талдайды,сосын тобымен талдайды.Дұрыс жауабы беріледі.

Барлық есептерде түсініксіз болған тапсырмаларды тақтада талданады.

Жақсы оқушымен жұмыс тақтада:№246

    Қорытынды:

№3

Білім ленд тапсырмаларын орындау

Үйге тапсырма:№247,№248 аяқтау                       

 

Оқулық

 

Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы( 36-40мин)

Рефлексия

Ой қорту

 

 

                                                                Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

 

Жоқ, енгізілген жоқ

 

Оқушылар жақсы жұмыс істеді,балалар тақырыпты жақсы меңгерді

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.Топпен жұмыс, «Миға шабуыл»,өз ойларын түсіндіре алды.

2. Жеке жұмыстар

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.Формулаларды жатқа білсе

2. Барлық оқушылар жұппен жұмыс істесе

Жаңартылған күні: 01.01.1970 06:00
Құрылған күні: 09.11.2020 12:17

Текст